Jak wybrać wannę z hydromasażem?

Wanna z hydromasażem nie jest obecnie luksusem zarezerwowanym jedynie dla nielicznych. Co prawda takie modele są droższe od tradycyjnych, niemniej jednak stały się powszechnie dostępne, w związku z czym coraz więcej osób decyduje się na wyposażenie swojej łazienki w wannę z hydromasażem. Na co przy tej okazji warto zwracać uwagę?

Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że wanna z hydromasażem wymaga więcej miejsca niż zwykła – dlatego nie nadaje się do małych łazienek. Im bardziej jest funkcjonalna, z tym większym wydatkiem trzeba się liczyć. Dostępne w sklepach modele są zróżnicowane pod wieloma względami – zarówno opcji użytkowych, jak też i kształtów oraz rozmiarów. Tak duże urozmaicenie sprawia, że każdy może wybrać model odpowiadający jego indywidualnym potrzebom oraz finansowym możliwościom. Jedną z najważniejszych rzeczy, które trzeba uwzględniać przy zakupie jest rodzaj hydromasażu. W tym zakresie wyróżnia się masaż wodny, powietrzny oraz wodno-powietrzny.

Ogromną rolę odgrywają także systemy sterowania. Wanny z hydromasażem mogą być zatem sterowane pneumatycznie lub elektronicznie. Sterowanie elektroniczne jest niezmiernie wygodne, wszystko można bowiem sobie zaprogramować automatycznie, wpływa na podniesienie komfortu korzystania z wanny, ale ma swoją cenę. Sterowanie pneumatyczne jest określane często mianem ręcznego bądź mechanicznego. Nie sposób ponadto pominąć takich elementów wyposażenia wanny jak m. in. dysze (ważna jest nie tylko ich ilość, ale i sposób rozmieszczenia) czy opcje w postaci automatycznej dezynfekcji czy osuszania kanałów. Jeśli zaś chodzi o montaż wanny, istotną kwestią jest ciśnienie robocze w instalacji wodnej. W sytuacji, kiedy jest ono wyższe niż 6 bar, trzeba dodatkowo zamontować reduktor. Montaż należy zlecić specjalistom – cena tej usługi jest zależna głównie od rozmiarów wanny i od jej wyposażenia. Decydując się na opisywany tu zakup, trzeba także liczyć się z większym zużyciem wody, co znajdzie odzwierciedlenie w wysokości rachunków za wodę.