Gotowe stropy żelbetonowe – płyty kanałowe na wymiar

Tania i dobra firma budowlana – ekipa remontowa – Szczecin,
Woj. Zachodniopomorskie, Cała Polska, tel. 512 66 23 33

Stropy prefabrykowane cieszą się coraz większym zastosowaniem

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o stropach prefabrykowanych, w kontekście co oczywiste zastosowania ich w samym budownictwie, a co za tym idzie wszystkich argumentach dla których warto spojrzeć na nie z odpowiedniej do tego perspektywy. Oczywiście jak sama nazwa wskazuje, stropy prefabrykowane pozwalają a nawet umożliwiają nam dużo szybsze, prostsze i wydajniejsze budowanie stropów, z możliwością zastosowania wyłącznie kilku niezbędnych w tym zakresie elementów na bazie których będą one powstawać. Najczęściej adekwatnych co do tego płyt, które pod względem właściwości są zawsze dostosowane do roli jaką mają pełnić, także kształtu czy rozmiarów.

Płytowe stropy prefabrykowane Szczecin, Zachodniopomorskie

Jakie są najważniejsze zalety stropów prefabrykowanych z żelbetonu?

Przede wszystkim płyty stropowe pozwalają nam jak wspomniano powyżej, na dużo szybsze stworzenie samego stropu, czyli w znacznie krótszym czasie i mniejszym nakładzie materiałów budowlanych możemy osiągnąć ten cel.

Mowa tutaj o takich płytach stropowych jak :

Powstające na bazie betonu komórkowego
Płytach typu SMART a więc znacznie mniejszych oraz lżejszych, jakie idealnie sprawdzają się przy budowie domów jednorodzinnych
Duże płyty kanałowe na podstawie projektu domu
Płyty pozwalające na stworzenie stropu gęstożebrowego
Płyty stropowe zespolone

Oczywiście producenci płyt jak i stropów prefabrykowanych, wciąż zaskakują nas nowymi rozwiązaniami oraz pomysłami, można zresztą powiedzieć iż ze względu na popularność takich materiałów budowlanych, cały czas mają nam oni wiele do zaoferowania.

Gotowe stropy prefabrykowane oraz co za tym idzie również betonowe płyty stropowe wyróżnia przede wszystkim, szybki oraz prosty montaż, znacznie mniejsze zużycie samego drewna przeznaczone na szalunki. Dodatkowo nie trzeba wykonywać jakiejkolwiek konstrukcji typowo podpierającej, jaką zazwyczaj tworzyliśmy ze stempli, mniejsze zapotrzebowanie betonu bez konieczności realizowania nadlewki, to kolejny argument przemawiający na ich korzyść. Duża akustyka płyt stropowych oraz zdolność przechowywania ciepłą, to zapewne coś co wpływa także na ich korzyć, podobnie zresztą jak możliwość ich montażu nawet w zimie. Można śmiało powiedzieć, iż to tylko niektóre z wielu powodów, dla których stropy prefabrykowane cieszą się w dalszym ciągu sporym zastosowaniem, a płyty stropowe są materiałem jaki de facto warto wykorzystać zgodnie z jego przeznaczeniem. Nic nie wskazuje na to by miało się coś w tym zakresie zmienić, wręcz przeciwnie w dalszym ciągu stropy prefabrykowane zaliczane są do nader atrakcyjnych metod ich budowania, opartych o dużo bardziej wydajniejsze materiały budowlane.